Jdete na ples? Vyvarujte se těmto nejčastějším prohřeškům

Jdete na ples? Vyvarujte se těmto nejčastějším prohřeškům

Správný kabát – úvodní fotografie
Jaký kabát vybrat, abyste vypadali opravdu dobře?
21.11.2017
Oblékněte se na svatbu tak, abyste dali najevo, že i vy vnímáte tuto událost jako slavnostní
Svědek na svatbě – platí v jeho oblékání nějaká závazná pravidla?
21.11.2017

Jdete na ples? Vyvarujte se těmto nejčastějším prohřeškům

Vhodný oblek na ples

Vhodný oblek na ples

Žádný muž by nechtěl už při zahájení plesu vypadat společensky unavený. Stejně jako muž menšího vzrůstu nechce vypadat kvůli nevhodnému oblečení ještě menší. Přečtěte si praktické rady a jednoduché triky, které vám pomohou vyvarovat se trapasu a vypadat ve společnosti skvěle.

Vhodný oblek na ples
Vhodný oblek na ples

Můžete povolit kravatu?

Pokud vás škrtí kravata, není problém v kravatě samotné. Je to o špatně zvolené košili. Zřejmě jste si vybral malou velikost košile, a proto límec nepříjemně obepíná váš krk. Když nezastrčíte prst mezi krk a límec, je to špatně. Pokud se tak stane, v žádném případě si nepovolujte kravatu. Mohli byste na okolí působit dojmem, že jste již společensky unavení. Počkejte na ukončení zahajovací části nebo na volnou zábavu a pak si kravatu rozvažte a schovejte do kapsy.

Světlé obleky na ples?

Pro události, které se konají ve večerních hodinách, vybírejte pánský oblek v tmavé barvě. Černý nebo temně modrý oblek vám přidá na mužnosti a zdůrazní vaše přirozené charisma. Navíc je to jedno z pravidel společenské etikety. Chcete se dozvědět více? Přečtěte si článek Jaký pánský oblek vybrat na ples a čeho se vyvarovat.

Odhalené holeně mužů při sezení

Chodíte, bavíte se, tancujete a vše je v pořádku. Jakmile si usednete na židli nebo do křesla, vytáhnou se vám kalhoty až po kolena. A vaše chlupaté holeně jsou na odiv všem v sále. Jak tomu předejít, abyste si nekazili svůj dokonalý vzhled? Stačí, když si pořídíte do vašeho šatníku společenské ponožky. Ty se vyznačují prodlouženou délkou, která vám dostatečně zakryje holeň při jakémkoliv pohybu. Podívejte se na společenské ponožky z kvalitního bambusového vlákna.

Něco pro muže menšího vzrůstu

V prvé řadě se vyhněte prvkům na oblečení, které vás budou ještě opticky zmenšovat. Pokud měříte například 170 cm, měli byste nosit kabát kratší a střední délky. Dále doporučujeme vyhnout se košilím s horizontálními pruhy a kalhotám zakončeným manžetou. To by vás mohlo opticky zmenšit až o 5 cm, což určitě nechcete.