Jak vybrat pánské oblečení do tanečních

Jak vybrat pánské oblečení do tanečních

Pánský oblek u maturitní zkoušky
Pánský oblek u maturitní zkoušky – neprovokujte zkušební komisi
20.11.2017
Kravata na maturitní ples – úvodní fotografie
Kravata na maturitní ples a stužkovací večírek – jakou vybrat, abyste vypadali skvěle?
20.11.2017

Jak vybrat pánské oblečení do tanečních

Vhodné oblečení do tanečních

Vhodné oblečení do tanečních

Každý mladý muž by měl ve svém životě projít kurzem tanečních, díky kterému se naučí taneční kroky i základy společenské etikety. Naučíte se základním společenským návykům, jak se oblékat, jak vystupovat vůči ženám a podobně. Vhodný oděv je v tanečních nezbytnou součástí dokonalého vzhledu a je důležitý pro vaše pohodlí při tanci.

Vhodné oblečení do tanečních
Vhodné oblečení do tanečních

Jak vybrat správný oblek?

Pánský oblek do tanečních by měl být především pohodlný. I když vybíráte oblek podle vzhledu, vždy dbejte na to, abyste se v něm cítili pohodlně. Oceníte to v průběhu tanečních kurzů, kdy nebudete muset myslet na to, že vás někde něco táhne nebo tlačí. Díky dokonale padnoucímu obleku se můžete soustředit jen a jen na výuku tance.

Vybírejte oblek tmavé barvy, protože se jedná o událost pořádanou ve večerních hodinách. Vhodnými barvami jsou černá, antracitová, tmavě šedá, tmavě modrá a podobné. Středně světlé a světlé obleky nejsou vhodné. Jak uvádí pravidla společenské etikety, světlý oblek se hodí pouze do letních měsíců a navíc jen do 18. hodiny večerní. Když bude oblek v lesklém provedení, o to lépe. Taneční jsou společenskou událostí a díky lesklému pánskému obleku vyniknete. Podívejte se na nabídku pánských obleků a vyberte si ten pravý pro vás.

Po koupi obleku odstraňte všechny značky, nášivky a jiná označení. Pánský oblek není sportovní oblečení, kde tři pruhy nebo fajfka znamenají kvalitu. Všechny záševky (rozparek saka, kapsy saka, kapsy kalhot a kapsička na saku) rozpárejte. Tyto záševky se při výrobě provádějí z důvodu udržení fazóny saka při skladování a přepravě. Při praktickém nošení nemají význam a při používání obleku se zašitým rozparkem saka se nevyhnete negativním pohledům žen.

Ať má sako knoflíků, kolik chce, vždy platí, že poslední spodní knoflík se u jednořadého saka nezapíná. I když má sako jen dva knoflíky, spodní nezapínejte.

Délka rukávů saka končí u kořene palce ruky tak, aby rukáv košile mohl mírně vyčnívat. Přibližně jsou vhodné dva až tři centimetry. Tuto délku nemusíte měřit. Jedná se pouze o podmínku, že rukáv košile je z rukávu saka mírně viditelný.

Délka kalhot by měla sahat dva prsty od země. V mnoha případech to odpovídá výšce podpatku na obuvi. Kalhoty musí být v přední části opřeny o vrchní část boty a lehce pokrčeny. Pokud jste menšího vzrůstu, vyhýbejte se nákupu kalhot s manžetou, která vás bude opticky ještě více snižovat.

Jakou košili s kravatou?

K obleku se nosí pouze košile s dlouhým rukávem. V žádném případě nenoste košili s krátkým rukávem. Stejnou zásadou je i neodkládání saka. Kdy si můžete sako odložit se dočtete v článku Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako.

Pro výběr barvy košile a kravaty neexistují žádná pravidla. Vybírejte dle vlastního uvážení. Pokud se vám líbí barva bordó, klidně vyberte košili nebo kravatu v této barvě. Jediné, k čemu byste měli přihlédnout, je barva šatů a doplňků vaší taneční partnerky. Ale to jen v případě, že už taneční partnerku máte.

Doporučujeme si pořídit minimálně dvě až tři košile a kravaty, abyste je mohli obměňovat a neměli v kurzech, na půlkolonách i na závěrečných oblečené stále jedno a to samé. Ideální je pořídit si jednu bílou košili a dvě barevné.

Jakou společenskou obuv?

Společenskou obuv k tmavým oblekům volte v černé barvě, a to v lesku, pololesku či matu. U hnědých obleků pak vybírejte obuv hnědou. Doporučujeme vám obuv lesklou, která se k tanci dokonale hodí.

Obuv by měla být šněrovací. Jednak je to pravidlo společenské etikety, a také je to ve vašem zájmu. Mokasíny bez šněrování z vás udělají spíše popovou hvězdu než společenského tanečníka.