Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako

Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako

Jak se obléct na obchodní jednání
Jste na obchodních jednáních neúspěšný? Problém může být ve vašem oblečení
20.11.2017
Kravata pro ženicha
Jak vybrat kravatu pro ženicha, aby na svatbě nezanikl?
21.11.2017

Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako

Outfit s vestou

Outfit s vestou

Jak uvádějí pravidla společenské etikety, není vhodné ve společnosti odkládat sako. Pomineme-li situaci, kdy ve tři hodiny ráno na svatební veselce tancuje skupina svatebčanů a kde tato pravidla samozřejmě neplatí, existují situace, kdy lze sako odložit.

Outfit s vestou
Outfit s vestou

Rozhodující je správný výběr obleku

Zásadní podmínkou je výběr pánského obleku. Pokud zvolíte pro společenskou událost oblek, který se skládá z kalhot a saka, tuto možnost nemáte. V případě, že zvolíte oblek trojdílný, což znamená kalhoty, sako a vesta, můžete si sako odložit. I to má ovšem svá pravidla. Ať jste na jakékoliv události, nikdy jej neodkládejte v důležitých nebo slavnostních okamžicích.

Například pokud jste hostem na svatbě, není vhodné, abyste si odložili sako kupříkladu při svatebním obřadu, u slavnostní tabule nebo při proslovu otce ženicha. Stejně tak na plese, kdy bude organizátor předávat cenu nebo bude moderátor děkovat sponzorům.

Odložit můžete i kravatu

Pro muže, kteří nenosí pánský oblek každý den, je někdy nepříjemné mít uvázanou kravatu. Stěžují si, že je škrtí. Zasvěcení vědí, že to kravatou není. To, co je škrtí, je úzký límec u košile. Buď přibrali pár kilogramů navíc, nebo špatně vybrali rozměr košile. I bez kravaty můžete ve společnosti existovat. Jak na to si přečtěte v článku Jdete na ples? Vyhněte se těmto nejčastějším prohřeškům.