Jak vybrat kravatu pro ženicha, aby na svatbě nezanikl?

Jak vybrat kravatu pro ženicha, aby na svatbě nezanikl?

Jak to udělat, abyste si na svatbě mohli odložit sako?
21.11.2017
Kravatový uzel Pratt nejlépe doplní košili s úzkým límcem
Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)
21.11.2017

Jak vybrat kravatu pro ženicha, aby na svatbě nezanikl?

Kravata pro ženicha

Kravata pro ženicha

Chystáte svatbu a chcete, aby byla dokonalá? Pečlivě zvolený pánský oblek a slavnostní košile jsou prvním krokem k tomu, aby ženich vypadal perfektně. Neméně důležitý je také správný výběr svatební kravaty. Nechcete přece zažít zklamání při pohledu na svatební fotografie, kde ženich zanikl kvůli špatnému výběru oblečení. Jak správně vybrat kravatu pro ženicha a čeho se vyvarovat, aby si ženicha nespletli se svatebním hostem?

Kravata pro ženicha
Kravata pro ženicha

Co je nejdůležitější při výběru kravaty?

Nejpodstatnější je zjistit, jakou barvu mají svatební šaty nevěsty. Ptáte se proč? Nevěsta a ženich tvoří pár, a proto by měli být i barevně sladění. Pokud má nevěsta šaty v bílé barvě, měli byste si uvázat bílou kravatu. V případě, že nevěsta oblékne šaty v barvě champagne, měli byste zvolit kravatu v barvě champagne.

Nevěsty někdy zvolí svatební šaty s dekorativním vzorem nebo krajkou. Pokud vyberete kravatu v barvě svatebních šatů se stejným vzorem nebo vyšíváním, docílíte dokonalého sladění se šaty nevěsty. Výběr kravaty podle vzoru není pravidlem. Je to pouze další bonus, jak docílit jedinečného vzhledu svatebního páru. Podívejte se, jak vypadají moderní svatební kravaty pro ženicha.

Nejčastější chyby při výběru kravaty

V Česku je stále ještě zažitá snaha ladit ženicha do barev svatební výzdoby. To je špatně. Ženich přece není součástí svatební tabule, aby barevně ladil s ubrousky. Představte si, jak vedle nádherné nevěsty v bílých šatech sedí u svatebního stolu muž, který má fialovou kravatu. Ta mu sice krásně ladí s fialovou výzdobou stolu, ale barevně neladí s nevěstou. V tu chvíli může mít někdo dojem, že vedle nevěsty sedí svatební host a ne ženich.

Při výběru svatební kravaty se také vyvarujte vzorům s diagonálními pruhy. Tento typ kravat je určený spíše do zaměstnání. Pokud byste si takovou kravatu na svatbu vybrali, mohli byste na okolí působit dojmem, že jste si jen odskočili z práce. Nevěsta si ve svůj svatební den taky přece nevezme běžné oblečení.

Správná kravata pro ženicha – příklad
Správná kravata pro ženicha – příklad
Regata pro ženicha – příklad
Regata pro ženicha – příklad

Chcete, aby ženich ještě více vynikl?

Zvolte místo kravaty svatební regatu. Pánská regata, známá také jako anglická kravata, vám dodá slavnostnější vzhled. Zkuste si představit svatební fotografii nevěsty a ženicha, kde stojí společně s ostatními svatebčany. Všichni pánové mají klasické kravaty, pouze jeden muž vyniká díky elegantní regatě. Stejně jako jediná nevěsta má na sobě honosné svatební šaty, ženich je jedinečný právě díky slavnostní regatě. Inspirujte se nádhernými barvami a vzory svatebních regat pro ženicha.

Tipy pro vás

Základem dokonalého outfitu pro ženicha je správně vybraný pánský oblek. Přečtěte si, jak má takový oblek vypadat v článku Jaký vybrat svatební oblek, aby byl ženich dokonalý.

Nezapomeňte i na to, abyste ladili s nevěstou a tvořili dokonalý pár. Jak toho dosáhnout? To vše se dozvíte v článku Jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.