Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Jak správně vybrat svatební oblek – úvodní fotografie
Jak správně vybrat svatební oblek, aby byl ženich dokonalý
5.6.2020

Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Diagonální vzor sluší manažerovi

Diagonální vzor sluší manažerovi

Máte doma oblíbenou kravatu s diagonálním vzorem? Zaujala už vaše kolegyně v práci a vy máte pocit, že stejný úspěch s ní budete slavit i na svatbě? Omyl. Přečtěte si, proč na svatbu kravata s diagonálou nepatří a jakým barvám a vzorům dát raději přednost.

Diagonální vzor sluší manažerovi
Diagonální vzor sluší manažerovi

Diagonální vzor na svatbu nepatří

Ať už se muž objeví s kravatou s diagonálními pruhy na svatbě, nebo jiné společenské události, vždy bude působit nepatřičně. Hosté si budou myslet, že si jen odběhl z práce. Nebo hůř. Že této společenské akci nepřisuzuje takový význam, jako oni.  Diagonála, a to v jakýchkoliv barevných kombinacích, je totiž přípustná jen a pouze v kanceláři, na pracovních schůzkách a obchodních jednáních.

Jakou kravatu zvolit na svatbu?

Svatba představuje slavnostní událost, na které chce vypadat dokonale snad každý muž. A to nejen v den svatby. I po létech, kdy budete sedět nad fotografiemi a vzpomínat, se jistě rádi podíváte na elegána, který tehdy na svatbě oslnil.

S klidem můžete sáhnout i po kravatě v lesku, která se hodí na společenské události, jako je svatba, plesy a oslavy významných jubileí. Pozor ale. Mějte na paměti, abyste svým výběrem kravaty i dalších doplňků nezastínili ženicha. Je to jeho den a vy jste host.

Jaké barvě dát přednost?

Barvu kravaty vám doporučujeme vybírat s ohledem na barvu košile. Pokud jdete na svatbu s partnerkou, není na škodu, když vám barevný odstín kravaty ladí s barvou jejích šatů. Budete působ jako pár, který k sobě patří.

Při výběru doplňků na svatbu věnujte pozornost i opasku a obuvi. Na svatbu, ples či do tanečních doporučujeme černou obuv a černé opasky, ideálně v lesklém provedení. Podtrhnete tak sváteční atmosféru akce.

Praktická rada:

Škrtí vás kravata? Rozhodně si ji na plese, v tanečních ani na svatbě nepovolujte. Nechcete přece vypadat, že jste společensky unavení. Raději si ji sundejte a schovejte do kapsy saka. Ovšem až po ukončení svatebního obřadu či oficiální části společenské akce, na kterou jste byli pozváni. Tu chvíli to v ní prostě musíte vydržet.

Tip pro vás:

Pro perfektní vzhled byste měli umět vázat kravatový uzel. Podívejte se na návod, jak uvázat kravatový uzel několika způsoby.