Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Jak správně vybrat svatební oblek – úvodní fotografie
Jak správně vybrat svatební oblek, aby byl ženich dokonalý
5.6.2020

Co vám hrozí, když si na svatbu vezmete kravatu s diagonálním pruhem?

Diagonální vzor sluší manažerovi

Diagonální vzor sluší manažerovi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Máte doma oblíbenou kravatu s diagonálním vzorem – proužkem? Kravatu, kterou vám vychválili v práci a sklidili jste s ní úspěch? Jistě teď zvažujete, že si ji vezmete na jinou společenskou událost, jako je svatba, ples, divadlo či oslava významného jubilea. Ano. To se nabízí. Když se líbila tam, bude se líbit i jinde. Omyl. Není tomu tak. Přečtěte si, proč na svatbu kravata s diagonálou nepatří a jakým barvám a vzorům dát jednoznačně přednost.[/vc_column_text][vc_single_image image=“3662″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ alignment=“center“ onclick=“link_image“][vc_column_text]

Diagonální vzor na svatbu nepatří

Představte si, že budete v luxusní restauraci na večeři a objednáte si vyhlášenou delikatesu, která stojí o dost více než svíčková nebo řízek. Nabídku jídla vám má představit vyhlášený kuchař, profesionál. Přichází k vašemu stolu, v ruce drží jídelní kartu a má na sobě červené montérky, které používají svářeči. Jaký z něj budete mít pocit? Co si budete myslet o tom, co vám bude nabízet? Objednáte si? Jistě se shodneme na tom, že pokud jste se na jídlo těšili, tak to už je minulost.

Podobná situace může nastat, pokud si kravatu s diagonálním pruhem vezmete na společenskou událost. Tento model kravaty je určen pouze pro pracovní prostor, na obchodní jednání, do kanceláře a podobně. Pro společenské události je zcela nevhodný. Pokud se tedy chcete vyhnout tomu, aby si o vás lidé mohli myslet, že jste si narychlo odskočili z práce, kravatu s diagonálou doporučujeme nebrat. Navíc je dobré vzít v potaz, že lidé na společenských událostech sledují, v čem přišli oblečení ostatní. Ať už je to dáno dress codem na pozvánce nebo pravidly, které udává společenská etiketa. Jsou velice hákliví na to, že narozdíl od nich, někteří nepřisuzují této události takový význam. Což je například svatba.

Jakou kravatu zvolit na svatbu?

Svatba představuje slavnostní událost, na které chce vypadat dokonale snad každý muž. A to nejen v den svatby. I po letech, kdy budete sedět nad fotografiemi a vzpomínat, se jistě rádi podíváte na elegána, který tehdy na svatbě oslnil.

„Kravatu na svatbu doporučuji vybírat nejen s ohledem na barvu košile, kterou si muž obléká. Pokud jde muž na svatbu spolu s partnerkou, měl by zohlednit taktéž barvu jejích šatů a doplňků,“ říká Denisa Vámoš Gróffová, kreativní vizionářka módní značky Pánské obleky BANDI. „Je důležité, aby na události působili jako pár. K tomu jim pomůže právě zmiňované barevné sladění oblečení. Například. Pokud má partnerka světle modré šaty a k tomu doplňky či obuv v barvě jemně žluté, muž by mohl použít světle modrou košili a lehce žlutou kravatu s kapesníčkem do saka. Nebo. Bílou košili a světle modrou kravatu. Při rozhodování, kterou variantu zvolit, hraje velkou roli barva obleku a obuvi,“ dodává Denisa Vámoš Gróffová.

Mějte na paměti, abyste svým výběrem kravaty i dalších doplňků nezastínili na svatbě ženicha. Jak? Velmi slavnostní kravaty ve stylu anglických a jinak zdobných nevybírejte. Vystačíte si s klasickou kravatou. Tak předejdete tomu, že budete vypadat lépe než on. Pamatujte! Je to jeho den a vy jste svatební host.

Jaké barvě kravaty dát přednost?

Barevných variant kravat je opravdu mnoho. Se vzory i bez nich. Jak se v tom vyznat a vědět, co je správně? Máme pro vás jednoduchou radu. V letním období používejte na společenských událostech světlé barvy, jako jsou světle modrá, narůžovělá, nažloutlá a podobně. To platí pro události pořádané během dne. Naopak v zimních měsících a v čase po 18. hodině večerní, využívejte barvy tmavé. Například bordó, černá, tmavě modrá a jiné.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_single_image image=“3695″ img_size=“full“ add_caption=“yes“][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_single_image image=“3696″ img_size=“full“ add_caption=“yes“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Podívejte se na značkové kravaty BANDI, kde zjistíte, z jakých barev a vzorů můžete vybírat.

Praktická rada:

Škrtí vás kravata? Buďte si jistí, že při správném výběru velikosti límce košile k tomu nemůže dojít. Nicméně, pokud už se tak stane, nikdy si kravatu nepovolujte. Už na začátku události byste mohli působit jako „společensky unavený člověk“. Vždy vydržte, až skončí oficiální část události. Poté, co se vše přehoupne do zábavné formy, si kravatu sundejte a schovejte do vnitřní kapsy saka. Pak již stačí jen rozepnout límeček u košile a je to.

Tip pro vás:

Pro perfektní vzhled byste měli umět vázat kravatový uzel. Podívejte se na videonávody, jak uvázat kravatový uzel několika způsoby. Podle těchto profesionálních videonávodů dokáže uvázat kravatu i malé dítě.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]