Bílý oblek pro ženicha na svatbu?

Bílý oblek pro ženicha na svatbu?

Kravatový uzel Pratt nejlépe doplní košili s úzkým límcem
Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)
21.11.2017
Jak chodit v obleku, když je horko
Jak chodit v pánském obleku, když je horko?
21.11.2017

Bílý oblek pro ženicha na svatbu?

Bílý oblek pro ženicha na svatbu?

Bílý oblek pro ženicha na svatbu?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Miláčku, mně by se strašně líbilo, kdybys byl na naší svatbě v bílém obleku. Až tato slova uslyšíte od své nastávající, zbystřete. Bílý nebo krémový oblek, takzvaná champagne barva, není totiž pro každého muže. Z některého chlapa může ve svatební den udělat klauna a každý svatební host je pak vidět více než ženich. A to je chyba. Podle čeho tedy vybrat?[/vc_column_text][vc_single_image image=“3251″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ alignment=“center“ onclick=“link_image“][vc_column_text]

Bílý oblek a společenská etiketa

Společenská etiketa uvádí, že ženich by měl být oblečen do tmavého obleku. Důvod je zcela zřejmý. Vzhledem k tomu, že se svatební hosté oblékají dle etikety do barevného oblečení, bude ženich nepřehlédnutelný a v davu svatebních hostů vynikne. Bílý oblek tudíž dle etikety pro ženicha příliš vhodný není. Na přání novomanželů však záleží. Navíc v den, který je pro ně tak významný. Společenská etiketa přece není Písmo svaté a konají se i netradiční svatby.

Pokud zvolíte bílý oblek nebo oblek v barvě champagne, nezapomeňte sladit doplňky podle oblečení nevěsty. Je zcela nevhodné ladit doplňky ženicha podle barev svatební tabule, jak se často stává. Ženich přece není plátek šunky. Přečtěte si, jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.

K bílým a champagne oblekům pro ženicha zásadně nevybírejte černou nebo hnědou obuv a opasek. Volte pouze barvy, které jsou stejné jako barva obleku. Barvy nemusí přesně odpovídat svým odstínem. Ale bílá k bílé a champagne k champagne barvě musí být, pokud nechcete na svatební hosty působit jako komediant. Najít zcela stejný odstín barvy u textilu a kůže, je v podstatě nemožné.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“3249″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“3250″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“3252″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Základní rady pro výběr bílého svatebního obleku

Zda může být ženich oblečen do bílého nebo champagne svatebního obleku, je na zhodnocení profesionály v oboru. Stylisté, vizážisté a další osoby pracující v módní branži by vám mohli pomoci. Pokud ovšem nikoho takového po ruce nemáte, můžete si poradit i sami.

Především je potřeba si odpovědět na otázku, zda jste typem muže tmavším nebo světlejším. V případě, že jste blonďák, je více než jisté, že jste světlým typem muže. Pro vás světlé obleky nedoporučujeme. Mezi hosty na svatbě zaniknete. Mohlo by se stát, že i číšník, který má na sobě černý oblek a bílou košili, je výraznější postavou než vy.

Jste-li špinavý blonďák, doporučujeme konzultovat výběr obleku s oborníkem. Někdo může být tmavší typ, druhý zase světlejší. Z toho plyne, že někomu bude světlý oblek slušet, druhý se v něm ztratí v davu. Najít pro tento případ univerzální radu není jednoduché.

Mezi tmavší a kontrastní typy řadíme například muže z Itálie, Španělska a dalších jižanských zemí. Jedná se převážně o tmavovlasé muže. Ti si mohou dovolit jakýkoli oblek, protože v něm budou vypadat vždy skvěle. Patříte-li mezi takové typy mužů, máte při výběru svatebního obleku mnohem jednodušší a můžete si vybírat dle vlastní fantazie, nebo dle přání vaší nastávající.

Stále váháte, jakou barvu obleku zvolit? Prohlédněte si širokou nabídku svatebních obleků, ve kterých jako ženich uděláte perfektní dojem.

Tipy pro vás

Ženich bude vypadat vždy nejlépe v černém svatebním obleku. Pokud se rozhodnete pro černou barvu obleku, vybírejte látku v lesku. Pro slavnostní okamžik, jako je svatba, je to velmi dobrá volba a budete vypadat skvěle. Spolu s obuví v lesklém provedení to bude dokonalý outfit.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]