Jak se správně obléknout na svatbu jako svatební host?

Jak se správně obléknout na svatbu jako svatební host?

Dokonale uvázaný motýlek vás promění v elegána na plese, svatbě i dalších společenských událostech
Jak dokonale uvázat motýlka, který vás promění v elegána
21.8.2016
Ženich s modrou regatou a kapesníčkem
Jak má vypadat ženich ve svatební vestě s regatou a kapesníčkem?
15.7.2017

Jak se správně obléknout na svatbu jako svatební host?

Svatební host – příklad outfitu

Svatební host – příklad outfitu

Byli jste pozváni na svatbu a tápete v tom, jak se vhodně obléknout pro tuto příležitost? Měli byste působit dostatečně vkusně a slavnostně. A to, ať se jedná o svatbu velkou nebo malou. I malá svatba je pro nevěstu a ženicha důležitou životní událostí. Tím, jak se na svatbu obléknete, dáváte najevo, jak moc si vážíte pozvání budoucích novomanželů.

Jak se tedy vhodně obléknout pro tuto slavnostní událost vám poradí zkušená odborná poradkyně na pánskou společenskou módu a manažerka prodejen Pánské obleky BANDI, Eva Šebestová.

Svatební host – příklad outfitu
Svatební host – příklad outfitu

Jak se vyznat v pánských oblecích a vybrat si ten správný?

Nejdůležitější je výběr dobře padnoucího pánského obleku. Ve světě pánské společenské módy máte na výběr ze dvou základních typů obleků, dvoudílných a trojdílných. Jaký je mezi nimi rozdíl? Dvoudílné obleky tvoří kalhoty a sako. Díky stále menším nárokům na formální vzhled mužů jsou dvoudílné obleky nejčastější volbou. Trojdílné obleky jsou doplněné o oblekovou vestu, která mužům dodává serióznější vzhled. Zároveň vám přináší určitou výhodu. Přečtěte si článek Jak to udělat, abyste ve společnosti mohli odložit sako, a dozvíte se jakou. Oba typy obleků jsou na svatbu vhodné a je pouze na vás, ve kterém se budete cítit lépe.

Nejnovějším módním trendem jsou vyštíhlené modely pánských obleků italských střihů. Vyštíhlení se vyznačuje zúžením saka v oblasti pasu a boků, aby muž v obleku nevypadal jako ve skafandru. Podívejte se, jak vyštíhlené panské obleky vypadají.

Vhodnou barvou obleku je černá, tmavě šedá či tmavě modrá. V případě, že se svatba koná v letním období, můžete použít také světlý pánský oblek, který je ušitý z lehčího a vzdušnějšího materiálu.

Pokud chcete na svatbě vypadat slavnostněji, vyberte si oblek, který je vyrobený z lesklé látky. Lesklý oblek vám dodá nádech luxusu a přidá vám na mužném vzhledu.

Jakou vybrat košili a kravatu pro svatebního hosta?

Bílá košile je vhodná na jakoukoli společenskou událost. Hodí se tedy i pro váš svatební outfit. Výhodou bílé košile je, že ji můžete doplnit o kravatu jakékoli barvu a vzoru. Pro hezký barevný kontrast vyberte kravatu v sytém odstínu pastelové barvy.

Pokud chcete jít s módními trendy, vyberte si barevnou košili. Ve světe pánské společenské módy jsou moderními odstíny zelené, modré, fialové, žluté a růžové. Když ke světlé barvě košile uvážete kravatu v téže barvě, ale v sytém odstínu, oživíte váš celkový vzhled.

Máte-li rádi vzory, můžete je zvolit. Avšak pozor, někdy méně, znamená více. Nemusíte kombinovat vzorovanou košili se vzorovanou kravatou. Můžete si například obléknout barevnou košili bez vzoru a k ní uvázat kravatu se vzorem. Celkový dojem působí čistě a vzor na kravatě lépe vynikne.

Oblek pro svatebního hosta – příklad
Oblek pro svatebního hosta – příklad
Oblek pro svatebního hosta – příklad
Oblek pro svatebního hosta – příklad

Jakých chyb se vyvarovat?

  1. Neoblékejte si košili v tmavé barvě, například v černé, tmavě šedé, bordó a podobně. Ty jsou vhodné pro večerní události, jako je například ples. Svatba je oslavná událost a podle toho se vybírá i barva oblečení, která by měla odpovídat celkové radostné atmosféře.
  2. Není vhodné vybírat kravatu v bílé nebo champagne barvě. Tyto barvy kravat a doplňků jsou určeny ženichovi, aby ladil se svatebními šaty nevěsty. V takové kravatě by si vás někdo mohl lehce splést s ženichem.
  3. Při výběru kravaty se vzorem se vyhněte kravatám s diagonálními pruhy. Tento typ kravat se hodí především do zaměstnání. A nechcete přece působit dojmem, že jste si jen odskočili z práce.

Podle čeho vybírat obuv a opasek?

Nepokazte si váš celkový outfit nevhodně zvolenými doplňky. Obuv a opasek jsou velice důležitou součástí vašeho vzhledu. Právě to muži nejvíce podceňují, a nakonec jejich práce s výběrem oblečení přijde nazmar. K pánskému obleku vždy vybírejte společenskou obuv. Tu poznáte tak, že je ušitá z pevné kůže a je šněrovací. Podívejte se, jak má vypadat vhodná pánská společenská obuv. Barvu obuvi vybírejte podle barvy vašeho obleku. To znamená, že pokud máte tmavý až černý oblek, zvolte černé boty. Pokud máte modrý nebo hnědý oblek, můžete obout boty v hnědé barvě.

Třešničkou na dortu je volba pánského opasku, který je podle pravidel společenské etikety povinnou součástí obleku. Opasek zvolte vždy ve stejné barvě, jakou máte společenskou obuv. Tím docílíte skvělého barevného sladění kožených doplňků a váš celkový outfit bude naprosto dokonalý.