Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak se obléknout na ples
Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními
21.11.2017
Správný kabát – úvodní fotografie
Jaký kabát vybrat, abyste vypadali opravdu dobře?
21.11.2017

Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit

V pánské módě se obnovují a upravují zapomenuté módní trendy. A v případě pánských pletených kravat se to povedlo na jedničku. Pletená kravata však není stejná jako kravata klasická. Přečtěte si, kdy a jak nosit pletené kravaty, abyste se ve společnosti neztrapnili.

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit
Jak a kdy nosit pletenou kravatu

Jak se liší pletená kravata od klasické kravaty?

Většina pletených kravat má rovné zakončení, ale není to pravidlem. Rovné zakončení je spojeno se způsobem pletení a snahou pletenou kravatu odlišit. Samotný způsob pletení dodává kravatě nezaměnitelnou strukturu a u kvalitních materiálů se mírně leskne.

Pokud má pletená kravata vzor, bývají to většinou vodorovné pruhy. Pletená kravata je šitá v úzkém provedení a má to dva důvody. Jde o módní trend, a především má samotná kravata hrubší strukturu, takže při klasické šířce by byl uzel velice široký a nevešel by se vám do límce. Podívejte se, jak uvázat jednoduchý kravatový uzel Four in Hand, který se perfektně hodí k pletené kravatě.

Ne všude se dá pletená kravata využít

Pletenou kravatu dokonale vynosíte v situacích, kdy nejste svázání striktním dress codem. Skvěle doplní vaše volnočasové sako, se kterým vytvoří elegantní kombinaci s nádechem osobitosti a ležérnosti. Můžete si ji obléknout ve vašem volném čase, například na večeři s přáteli, procházku městem nebo rande.

Do zaměstnání tuto kravatu doporučujeme volit pouze tehdy, když víte, že vám to pracovní dress code dovoluje. Pokud chodíte do práce ve volnočasových kalhotách a mokasínech, můžete tento outfit doplnit pletenou kravatou. To samé platí i o společenských událostech. Nedoporučujeme ji na formální ples nebo divadelní premiéru. Chystáte-li se však na oslavu jubilea, která se koná na zahradě a je laděná do ležérního stylu, můžete si ji s klidným svědomím vzít.

Víte, že….

Pletené kravaty se objevily na konci 19. století, kdy muži začali postupně nahrazovat velice formální oblečení pohodlnějšími alternativami. Na vrcholu své popularity byly v 60. a 80. letech minulého století. V této době muži vymýšleli nové způsoby, jak se cítit pohodlně a přitom vypadat elegantně. Pletená kravata jim tento požadavek dokonale splnila.