Lesklý nebo matný oblek do zaměstnání?

Lesklý nebo matný oblek do zaměstnání?

Ideální kravata do zaměstnání
Jakou kravatu zvolit do práce
20.11.2017
Jak se obléct na obchodní jednání
Jste na obchodních jednáních neúspěšný? Problém může být ve vašem oblečení
20.11.2017

Lesklý nebo matný oblek do zaměstnání?

Vhodný oblek do zaměstnání – úvodní fotografie

Vhodný oblek do zaměstnání – úvodní fotografie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pokud jste manažery na jakékoli pozici, je tento článek právě pro vás. Přečtěte si zásady, které vám dopomohou k úspěšnému obchodnímu jednání. Jsou jednoduché a budete díky nim o krok blíže k úspěchu. Jakých zásad byste se měl při výběru obleku do zaměstnání držet?[/vc_column_text][vc_single_image image=“2990″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ alignment=“center“ onclick=“link_image“][vc_column_text]

Proč u obleku řešíme barvy látky?

Představte si, že jste vedoucím pracovníkem v oddělení nákupu a vítáte ohlášeného zástupce dodavatelské společnosti, s kterým budete jednat poprvé. Dodavatel vystupuje z luxusního vozidla a na sobě má lesklý oblek, který jste viděli o víkendu v televizi. Na levé ruce se mu blyští zlaté hodinky světoznámé značky a na pravé ruce nelze přehlédnout velký zlatý prsten s vyrytým monogramem. Zajisté si o něm už na první pohled vytvoříte obrázek a budete ho mít v hlavě po celé jednání.

Ten dojem může být pozitivní, kdy máte radost z jednání a následné budoucí spolupráce. Nebo může být negativní. Pomyslíte si, co to bylo za náfuku. Řeknete si, že s takovým člověkem nechcete obchodovat, protože by vás oškubal a vy byste jen živili jeho luxusní životní styl.

Aby se vám při oslovování nového obchodního partnera nestalo něco podobného, vyhněte se přílišné okázalosti. Když už si dáte práci s přípravou na jednání a zpracováním podkladů, nechcete si přeci celou vaši snahu zničit špatným oblečením.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“2992″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“2991″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“2997″ img_size=“full“ add_caption=“yes“ onclick=“link_image“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jakou zvolit látku u pánského obleku?

Pokud nechcete na obchodního partnera působit příliš okázale, vždy zvolte pánský oblek tmavý a matný. Jen tak nezíská dojem, že jste neseriózními dodavateli. Není důležité, zda je barva látky černá, antracitová, grafitová a podobně. Důležité je, aby byla matná a tmavá. Proč by měl být oblek matný? To se dočtete v článku Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce.

Tmavý pánský oblek vám přidá na důrazu, mužnosti a respektu. A to bez ohledu na skutečnost, zda jste blond nebo brunet. Tyto vlastnosti jsou důležité, aby vás potenciální obchodní partner bral se vší vážností, respektoval vás a důvěřoval obsahu vaší nabídky. Vhodnou barvou kravaty je červená. Na toto téma si můžete přečíst článek Jakou kravatu si vezme manažer na obchodní jednání.

Pokud se na obchodní jednání chystáte ve značkových džínách, drahých teniskách s krokodýlem a v kárované volnočasové košili, přípravou na jednáním zbytečně ztrácíte čas. Úspěch nabídky, kterou předkládáte, je mizivý.

Tmavý pánský oblek s bílým jemným proužkem také není vhodný, nechcete působit jako Al Capone. Tento druh látky je u pánských obleků zcela nevhodný pro jakoukoliv pracovní příležitost.

Tipy pro vás

V současné pánské společenské módě vedou SLIM pánské obleky se zapínáním na jeden knoflík, se zúženými klopami saka a se zúženými SLIM kalhotami do obuvi. Pokud vás pánské obleky na snímcích zaujaly, prohlédněte si další značkové modely exkluzivních SLIM pánských obleků.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]